Musluk Jeneratörü

Musluğu açar açmaz lavabo bedavaya aydınlansın mı 🙂

Kolay dönen ufak bir adım motoru bulmalısınız. step motor yani. eski bir tarayıcıdan, yazıcıdan da sökebilirsiniz. ya da bir elektronikçiden ortalama 30 TL verip alabilirsiniz. Bir tane de laptop soğutucu fanı gerekiyor.

bu motoru bir plastik kutuya arkasından yapıştırın, yapabilirseniz vidalayın. ama su geçmesin diye bence sadece yapıştırın. şekle bakınız:

kendiniz de bir yuvarlak diske plaka sabitleyip yapabilir ya da resimdeki gibi eski bir bilgisayar fanı pervanesi de kullanabilirsiniz. bu pervaneyi motor miline sabitlemek için çapına uygun herhangi bir dişli resimdeki gibi takın, ya da direkt pervaneyi mile yapıştırın.

 

 

 

 

resimdeki gibi bir musluk hortomu alın ikiye bölün. kutuya monta edin. fakat su girişi pervaneye  girecek. su çıkışı pervaneden olmayacak. sadece su girişini pervane içine verin. tabi pervane çevresine halka şeklinde bir engel koyuyoruz görüldüğü gibi…

şimdi pervane üzerine sert bir plaka yapıştırın. fakat resime iyi bakın. su pervaneye girince pervane içinden çıkamayacak. bu plakamız tamamen kapatacak. motor mili hizasına dikkat ediniz. o hizadan 2cm çap civarında bir delik açacağız. su sadece buradan çıkabilmeli. ve buradan çıkan su aşağı monte ettiğimiz tahliye borusundan dışarı akacak.

kapağı katıp slikonla yapıştırın. su sızıntısı olmasın. sonra bir musluğa resimdeki takın, bakın, hem su akışı normal iken motor kablosuna bağladığınız ampülün yandığını göreceksiniz. bu enerjiye bir pil bağlayıp dilediğiniz işte kullanabilirsiniz.

Bu ürünü kargo dahil 250 TL ödeyerek bize yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir